Esencja perfum 3G Mademoiselle to świeży i zmysłowy zapach stworzony dla...
Chcesz doświadczyć tajemnicy legendarnego zakazanego owocu. Spróbuj 3G...
Zapach magiczny i zmysłowy, lecz zarazem subtelny. Bardzo kobiecy i...
Zapach współczesnej, wolnej i bardzo seksownej dziewczyny. Kokieteria...
Nowe, wieczorowe i bardzo zmysłowe perfumy dla kobiet, które uwielbiają...
Kobieta używająca ekstraktu perfum 3G Lady Mln Prive przyciąga partnera...
Zawiera nawet do 40% czystych olejków zapachowych, podczas gdy wody perfumowane zawierają ich maksymalnie 18% (a zazwyczaj dużo mniej). Dzięki temu mają nadzwyczaj wydajny zapach, który rozwija nuty zapachowe wolniej i dłużej utrzymuje się na skórze – wyraźnie esencję czuć nawet całą dobę, a ubrania osoby, która nosiła tego typy pachnidła, pachną nawet do kilku dni. Nie oznacza to jednak, że tak uperfumowaną kobietę czuć z daleka. Wręcz przeciwnie – esencja perfum to bardzo intymny i wyrafinowany zapach.
Uważane są za najbardziej szlachetne ze względu na ogromną wydajność – zapach perfum utrzymuje się bardzo długo, nawet kilka dób. Wysoka jakość eliksirów idzie w parze z ich ceną – za najdroższy, Clive Christian No. 1, trzeba zapłacić nawet 2350$ za flakon 30 ml.
My oferujemy jedynie esencje perfum, które zawierają aż 40% olejów zapachowych.
Zaaplikowana esencja nie pachnie jak we flakonie. Wnikając w skórę, powoli dostosowuje się do jej naturalnego zapachu. Na każdym uwalnia nuty zapachowe w niepowtarzalny sposób. Stąd powiedzenie, że dobre perfumy nie nadają zapachu kobiecie, to kobieta nadaje zapach perfumom.
Trzeba jednak pamiętać, że esencja perfum nie lubi słońca. Pozostawiona długo na słońcu traci swoje właściwości i krócej utrzymuje się na skórze.
Esencja perfum 3G odpowiada zapachem najdroższym i najbardziej pożądanym zapachom świata. Jest ona jednak w bardzo przystępnej cenie, a 30 ml tego pachnidła zastępuje 300 ml wody perfumowanej. Jej wydajność zachwyca, a zapach utrzymuje się bardzo długo już po jednym psiknięciu.
Opakowanie zostało przystosowane tak, abyś mogła je wziąć ze sobą wszędzie. Brak obaw o to, że flakonik się stłucze, obije, a esencja wyleje sprawi, że nie będziesz się z nim rozstawać przez cały dzień i sięgniesz po swój ulubiony zapach zawsze, gdy tylko będziesz tego potrzebowała.
Komponowanie zapachów perfum jest sztuką, którą opanowało niewiele osób. Kompozycje zapachowe są mieszaniną składników pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Wszystkie te składniki dzielą się na nuty zapachowe. Mają one różną intensywność zapachu i składają się ze związków o bardzo zróżnicowanych właściwościach. Możemy wyodrębnić trzy nuty zapachowe perfum: nutę bazową, nutę średnią i nutę wysoką. Czym one są i jak długo się utrzymują? Czym się różnią od siebie nuty górna, środkowa i bazy?
Perfumy przeważnie składają się z trzech nut zapachowych. Każda nuta zapachowa ma inny czas utleniania. Dlatego perfumy pachną tuż po spryskaniu się nimi inaczej niż dwie godziny później. Na samym początku wyczuwalna jest nuta głowy, czyli nuta górna. Nuta środkowa to nuta serca, a ostatnia, czyli dolna to nuta bazy lub głębi.
Żeby poznać zapach perfum, należy poczekać. Dopiero wtedy będzie można wyczuć wszystkie trzy nuty zapachowe. Nuta głowy wyczuwalna jest jako pierwsza. Można zaryzykować stwierdzenie, że to wizytówka perfum, która kojarzy się z daną marką. To przeważnie nuta głowy decyduje o tym, czy dany zapach nam się spodoba. Nuta głowy jest wyczuwalna od kilkunastu minut do pół godziny.
Sam środek zapachu perfum jest dominujący w tym trzynutowym zestawieniu. Nuta serca utrzymuje się na skórze godzinę, dwie, a w dobrych gatunkowo perfumach nawet cztery. Ten zapach nadaje perfumom charakter.
Nuta bazy to tło zapachu. Nazywana jest też nutą podstawową. Jest wyczuwalna od kilkunastu godzin do kilku dni dzięki specjalnym utrwalaczom. Jest najcięższą nutą zapachową, ponieważ dodawane są do niej składniki nadające jej ciężkość.
Zapachy perfum można podzielić na kilka kategorii. Oto one:
zapachy kwiatowe – dominują w nich nuty kwiatowe; najpopularniejsze kwiaty wykorzystywane do komponowania tych zapachów to: jaśmin, fiołek, róża, gardenia, kwiat pomarańczy, ylang-ylang;
zapachy szyprowe – „chypre” to francuskie słowo oznaczające Cypr; określeniem typ posłużył się kiedyś François Coty, aby określić zapach, będąc pod wpływem zachwytu bogactwem aromatów występujących na Cyprze; zapach ten składa się z takich składników jak: jaśmin, bergamotka, dąb, cytrusy;
zapachy aldehydowe – pierwszym rodzajem perfum z tej grypy był najpopularniejszy obecnie zapach stworzony przez Coco Chanel w latach 20. XX wieku;
zapachy fougere – określenie „fougere” pochodzi od francuskiego słowa paproć i jak wskazuje źródłosłów, podstawą tego zapachu są paprocie, a poza nimi mech i lawenda; zapachy z grupy fougere są wykorzystywane do komponowania wielu zapachów męskich;
zapachy tytoniowo-skórzane – są to ciepłe zapachy korzenne i dymne, przywodzące na myśl zapach skóry;
zapachy drzewne – oparte na zapachach sandałowca, cedru i paczuli; są wykorzystywane do komponowania wielu zapachów męskich;
zapachy orientalne – połączenie wanilii z piżmem, nutami kwiatowymi i drzewnymi; są to kompozycje o ciepłej i egzotycznej barwie;
zapachy cytrusowe – najważniejsze składniki to: cytryna, limonka, pomarańcza, mandarynka; zapachy cytrusowe są jednym z najstarszych rodzajów zapachowych; kompozycje cytrusowe cechuje świeżość, mają właściwości pobudzające i energetyzujące.
Wybór konkretnego zapachu jest indywidualną sprawą. Pamiętaj, że każdy zapach inaczej pachnie, gdy jest we flakoniku, a inaczej, gdy połączy się z twoim pH.
Autorem tekstu jest Beata Kłoczko, Ewelina Stanios - portal abczdrowie.pl
Esencja perfum (essence de parfum), najbardziej esencjonalne specyfiki, zawierają od 22 do 40% olejków zapachowych. Uważane są za najbardziej szlachetne ze względu na ogromną wydajność – zapach perfum utrzymuje się bardzo długo, nawet kilka dób. Wysoka jakość eliksirów idzie w parze z ich ceną – za najdroższy, Clive Christian No. 1, trzeba zapłacić nawet 2350$ za flakon 30 ml.
W esencji 3G zaperfumowanie wynosi w zależności od zapachu od 30 do 40%.
Woda perfumowana (eau de parfum) od 10 do 18% Niewątpliwą zaletą wód perfumowanych jest fakt, że są tańsze od esencji perfum i dostępne na rynku.
Woda toaletowa (eau de toilette) to najpopularniejszy kosmetyk zapachowy. W jej skład wchodzi od 4 do 12% olejków zapachowych, które uwalniają aromaty przez kilka godzin. Jest zdecydowanie lżejsza od wód perfumowanych. Zazwyczaj trzeba jej jednak użyć kilkukrotnie w ciągu dnia.
Woda kolońska (eau de cologne) zawiera mniej olejków zapachowych, bo tylko od 3 do 5%, więc ma delikatniejszy zapach od wody toaletowej. Można ją aplikować kilka razy dziennie.
Woda odświeżająca (eau fraîche) ma najniższą zawartość czystych substancji zapachowych (1 – 3%), dlatego – jak sama nazwa wskazuje – służy jedynie do delikatnego odświeżania, a nie nadawania długotrwałego zapachu.
![]() | ![]() | ![]() |